موهای بدن از نظر ساختار و کیفیت خیلی شبیه موهای سر هستند. موها ممکن است از ساق پا، بازوها، ناحیه ی شکمی، قفسه ی سینه، کمر، زیر بغل یا حتی صورت برداشته شوند. در کلینیک آرین سیما کاشت مو از بدن به‌صورت برداشت واحدهای فولیکولی از سطح سینه و گاهی پشت کتف می‌باشد، که البتهکاشت مو به روشBHT در موارد خاص و در صورت نیاز انجام می‌شود.

 

در برخی بیماران خاص، به ویژه وقتی موی بدن بیمار بسیار زیاد است، موهای بدن می توانند منبع چندین هزار گرافت برای پیوند به سر باشند. این منطقه ی اهداکننده ی وسیع برای افزایش تراکم کلی مو یا پر کردن منطقه ی فرق سر استفاده می شود و این یعنی گزینه های درمانی جدید برای بیمارانی که به دلیل موی اهدایی محدود از ناحیه ی سر، راه دیگری ندارند.

 

موهای بدن با استفاده از روش FUT، بدون به جا ماندن اِسکار (جای زخم) خطی، برداشته می شوند. سپس، گرافت های مو به همان شیوه ی کاشت گرافت های موی سر کاشته می شوند.

 

کدام بیماران برای پیوند موی سر مناسب هستند؟

به طور کلی، موهای اهدایی از قسمت هایی که اصلاح می شود برداشته می شوند، یعنی از پشت یا کناره های سر. بیمارانی که موی سر کافی در منطقه ی اهداکننده ندارند، برای پیوند معمولی، مناسب نیستند.

 

نداشتن موی کافی به دلیل ریزش موی طبیعی یا نتیجه ی پیوندهای موی قبلی است که هرگونه برداشت اضافی از منطقه ی اهداکننده را غیرممکن کرده است.

 

نتیجه ی یک پیوند مو با موی اهدایی نامناسب، معمولاً رضایتبخش نیست و فقط می تواند آثار ریزش مو را تا حد خیلی کمی جبران کند. به علاوه، جای زخم ناشی از برداشت مو دیده خواهد شد.

 

چه افرادی برای کاشت مو از بدن مناسب هستند؟

کلینیک آرین سیما از روش خاصی به نام شاخص بدنه ی اهدا کننده یا به طور خلاصه TDI، برای تعیین امکان پذیری BHT استفاده می کند. TDI که برای ارزیابی ناحیه ی اهداکننده برای پیوند موی بدن استفاده می شود، پنج ملاک را در نظر می گیرد:

 

تراکم مو باید بالای 40 فولیکول بر سانتیمتر مربع باشد.

موی سر و بدن باید شبیه باشند.

هر فولیکول دارای 3-2 تار مو باشد.

وسعت منطقه ی اهداکننده

طول موی بدن


محسن بروفر موهای ,منطقه ,پیوند ,اهداکننده ,کاشت ,استفاده ,برای پیوند ,مناسب هستند؟ ,آرین سیما ,کلینیک آرین منبع

مشخصات

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ساخت کوره تولیدزغال لیمو هـزار و یک كتــاب سایت اصلی کانتر1.6 تورهای لحظه آخری استورجیس دات کام شرکت سایبان برقی شاهد ویژگی های زمان ضهورامام زمان دانلودتلگرامطلاییبرایسونیاریکسون يازدهمرياضي چگونگیبیرنگموباماستجوششیرین رمان اسیر یک روانیgo ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آباده 98 99 آوازی برای وطنبخوان بیندیش فصل سوم چو خوهی که نامت نماند نهان مکن نام نیک بزرگان نهان اهنگ دنیای سلطان اولاسان گتملیسن در خصوص تهیه خشت آجر